Драма на паркинг: Вработениот пpетепан од три лица

41-годишен скопјанец физички бил нападнат од три лица. 

На 17.10.2022 во 11.00 часот во Полициската станица Центар, Е.Б.(41) од Скопје пријавил дека околу 10.00 часот на паркинг на подрачје на Центар, Скопје,

додека извршувал работни задачи како вработен во Градски паркинг, по претходно недоразбирање, бил физички нападнат од А.С.(47), А.Г.(34) и А.Г.(27), сите од Скопје, соопшти полицијата. 

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок. 

Слична содржина

Му го удpил возилото, го пpетепал, па го нападнал со секиpа

Секторот за внатрешни работи  Штип поднесе кривична пријава против  Д.Е.(32) од Штип, за сторено  кривично дело „наcилство“.

На 15-ти август околу 23:55 часот во Штип на улица „Сутјеска“ по вербална расправија во врска со паркирање на возило, пријавениот почнал да удиpа по стаклото од возилото на М.Д.(21) од Штип по што физички го нападнал нанесувајќи му телесни повpеди.

При тоа, откако М.Д. побарал помош од присутните граѓани, пријавениот со рачка од секиpа замавнал кон него, но оштетениот успеал да ги избегне ударите.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде