Доцна вечерва сообраќајка во Скопје – има повредени

Несреќа се случила пред неколку моменти меѓу автомобил и мотор во близина на бензинската пумпа на Макпетрол, пред мостот Сарај, објави телевизијата Клан Македонија.

Според информациите на Клан Македонија, има и повредени лица, полицијата е на местото на настанот и го истражува целиот случај.

Повеќе детали за сообраќајната несреќа се најавени за подоцна.

Извор и фото: Клан телевизија


Слична содржина

Е.Р. (43) од село Синичане, тетовско, си доби кривична пријава поради семејно наcилcтво.

СВР Тетово информира дека поднеле кривична пријава против Е.Р.(43) од село Синичане, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кpивично дело „телесна повреда“ при семејно наcилcтво.

На 06.07.2022 во семејниот дом, пријавениот физички ја нападнал својата мајка и ѝ нанел повреди, како што информираат од СВР Тетово.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде