Доцна синоќа голема полициска акција: Уапсени неколку лица

Доцна синоќа голема полициска акција: Уапсени неколку лица

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕТЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ПОСЛЕ РЕКЛАМАТА.

Во периодот од 22.30 часот на 31.12.2022 до 02.30 часот на 01.01.2022 во спортска сала „Борис Трајковски“ во Скопје,

полициски службеници од Единицата за недозволена трговија и Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје ги лишиле од слобода Л.М.(26) од Босна и Херцеговина,

К.А.(19) од Скопје, Д.А.(20) од Скопје, А.М.(42) од Неготино и А.Д.(18) од Скопје. При преглед кај нив, кај Л.М. била пронајдена и одземена марихуана,

кај К.А. била пронајдена прашкаста материја, кај Д.А. била пронајдена  таблета, кај А.М. била пронајдена бела прашкаста материја и

кај А.Д. била пронајдена и одземена марихуана. По документирање на случаите, против лицата ќе бидат поднесени соодветни пријави.  

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде