Доцна попладнево сообраќајна несреќа кај „Пресека“ – првични информации

Сообраќајна незгода се случи вечерва на патниот правец А2 Кичево-Охрид, кај планинскиот превој „Пресека“, објави Охрид прес.

Читатели на OhridPress до редакцијата доставија фотографија и информираат дека во незгодата, која се случила нешто по 19:00 часот, учествувало едно возило, кое од до овој момент непознати причини излетало од коловозот.

Неофицијално во возилото биле три лица, од кои едно е повредено.

Повеќе информации во текот на утрешниот ден. 

Извор и фото: Охрид прес

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде