Дијана побарала плата од директорката – на крајот добила ќотек

Дијана Пантиќ, 29-годишна девојка вработена како продавачка во книжарница во Пожаревац,

претрпела мобинг на работното место бидејќи си ја побарала платата за која чесно и макотрпно работи.

Девојката за српските портали тврди дека добила шлаканица од газдарицата, Милена Павловиќ, само бидејќи прашала кога ќе и пушти плата.

Од друга страна, газдарицата се брани дека Дијана воопшто не е нејзина вработена.

– Прво и пратив порака, а таа ми возврати со навреди. Утредента ја повикав да разговараме во книжарницата, а таа рече дека не може. Она што следеше беше страшно, рекла девојката.

Дијана додава дека Милена дошла во книжарницата, почнала да и вика и да ја навредува, и велела дека нема исполнет живот, дека е за никаде, а потоа и удрила шамар.

Таа три часа не можела да дојде на себе и решила за се да пријави во полиција.

Сега газдарицата на книжарата ќе одговара за она што го направила.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде