Детали за несреќата која ја потресе Македонија: Едно лице загина, две се повредени

Во несреќата кај превојот „Ѓавато“, загина 57-годишна ресенчанка.

Во несреќата се повредени уште две лица, од кои едното е сопатник на починатата, а второто е возачот на возило кое учествувало во сообраќајката.

Загинатата жена со иницијали И.А. го управувала возилото „сеат“ кое се судрило со „мерцедес“, управуван од 52-годишниот возач С.Ј. Таа починала на лице место.

„Смртта ја констатирал доктор од Итна медицинска помош. Сопатникот на возилото ‘сеат’ и возачот на ‘мерцедес’ се здобиле со лесни телесни повреди“, велат од МВР.

Увидот го извршила увидната екипа на СВР Битола.

Фото: Илустрација

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде