Дали имате кондензација на прозорите? Неверојатен трик кој ќе ве спаси оваа зима

Дали имате кондензација на прозорите? Неверојатен трик кој ќе ве спаси оваа зима

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕТЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ПОСЛЕ РЕКЛАМАТА.

Доколку и вие во вашиот дом имате ПВЦ дограма, тогаш најверојатно веќе сте се соочиле со најнепријатниот проблем- кондензација по стаклото на прозорците.

Тоа се случува кога разликата меѓу температурите надвор и внатре е поголема. Доколку навреме не преземете мерки, водата може да се задржи на рамката од прозорецот или да истече надолу и да го оштети подот.

Но, без грижи. Овој проблем лесно може да го решите со еден многу практичен, а притоа и евтин трик, со кој ќе заштедите пари, а притоа и време.

Станува збор за употреба на самолеплива проѕирна фолија, со дебелина од 0.5 милиметри.

Како да ја употребите фолијата

Покријте ја рамката на прозорецот со двострана леплива лента, а одозгора залепете ја фолијата. Истата има млечна нијанса, но тоа е само привремено.

Отстранете го горниот заштитен слој и фолијата ќе стане проѕирна, а овој метод нема да влијае на количеството на светлина кое влегува во просторијата.

Обидете се со овој едноставен трик и уште следниот ден ќе забележите како влагата во аглите на прозорците значително ќе се намали.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде