15.8 C
Skopje
Friday, June 2, 2023
дома Живот

Живот

Четири хороскопски знаци кои имаат најголеми шанси да се збогатат до крајот на летото

Бик: Биковите се познати по својата практична природа и имаат тенденција да бидат добри со управувањето со парите. Тие се трпеливи и вредни кога...

Многу пари и среќа во следниот период за овие хороскопски знаци

Играме уште една рунда ѕвезден рулет, а астролозите се согласни дека одредени знаци ќе имаат поголема финансиска среќа од другите. Ретроградниот Меркур е во полна...

Тамара не можела да издржи: Живеев во „кафез“, во агонија!

Пејачката Тамара Тодевска по седум години брак со македонскиот кошаркар Александар Димитровски реши да стави точка на романсата, бидејќи повеќе не издржа да биде...

Конечно убава вест и за овие луѓе: Месец мај ќе биде месец за паметење, многу пари, среќа и љубов за овие 4 хороскопски знаци

ЗА четирите хороскопски знаци мај ќе биде неверојатен и исполнет со настани за паметење. Дознајте кои се среќниците и што им носат ѕвездите. Ракови Романтични Ракови,...

Овој хороскопски знак ќе плива во пари: Објавен неделниот хороскоп за период од 24 до 30 април 2023

Овен (21 март – 19 април):Можеби ви претстои напорна и продуктивна недела, Овен. Ова е добро време да се фокусирате на кариерата и професионалните...

Ги чека убав период со екстра приходи во мај: Овие два хороскопски знаци нема да имаат проблем со парите

Астролозите составија финансиски хороскоп за мај за сите знаци на Зодијакот. Ѕвездите велат дека само два хороскопски знаци ќе се капат во пари. Кои се...

Го паметите ли Цане од Битола што ја испеа „Жаклина, љубов моја“, еве каде е сега и како изгледа (ФОТО)

Цане Николовски (64) е македонски пејач, музичар, флејтист, кој во својата долга кариера бил вокал на групите „Мадригали“, „Гром“ и „Бонтон“. Николовски, освен што е...

Од мал работам, продавав овојше на пазар и одев на нива- Максим Димитривески ја раскажа животната приказна

-Сите ние сме само обични луѓе“, изјави градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски неодамна во емисијата „Магазин“ на телевизија Сител во која беше гостин. Ова...

Нашата позната пејачка го загуби сопругот: Си замина со брзина на трепнување, нашето девојче имаше прекрасен татко 11 години

Ана Костадиновска, е професор по музика, и една од најдобрите придружни вокали во земјава. Таа има настапуивано со Тоше Проески, а сега пее со...

Ерол Ризаов: Никола Груевски лично ми се има јавувано за да не се објават некои работи, или веста да биде на некоја внатрешна страна

Поранешниот Главен и одговорен уредник на Нова Макеоднија и бардот на нашето новинарство, како што го нарече новинарот Васко Ефтов, неодамна гостуваше во емисијата...
0ФановиЛајк

Најнови вести

error: Content is protected !!