27.8 C
Skopje
Tuesday, June 6, 2023
дома Свет

Свет

(Објавени фотографии) Ова се момчето и девојката кои загинаа трагично: Ја убил во салон за убавина, а потоа си пукал во глава

Мажот В.Р. (34) ја убил својата девојка И.Р. (26) a потоа се самоуби денеска во Нови Сад. Како што неофицијално пренесуваат српските медиуми В.Р. имал...

Нови детали од трагедијата во Нови Сад: Убиецот имал забрана за доближување до девојката

Девојката И.Р. (27) починала кога нејзиното поранешно момче В.Р. (34) и пукал во глава, а потоа се самоубил во Нови Сад. Како што неофицијално...

Нови пукотници во Србија: Момче ја застрелало својата девојка, а потоа си пукало во глава

Нови пукотници во Србија: Момче ја застрелало својата девојка, а потоа си пукало во глава Момче ја застрелало својата девојка, а потоа си пукало во...

Полицијата објави видео: Еве како е уапсен таткото на убиецот од Младеновац

ПОЛИЦИЈАТА го уапси Радиша Блажиќ, таткото на Урош Блажиќ, кој уби осум лица во Мало Орашје и Дубона. На Радиша Блажиќ, поранешен припадник на Војската...

УЖАСНИ ВЕСТИ: Едно девојче убиено, а деветмина се повредени во напад со нож во сиропиталиште во Полска

Маж кој со нож влеze во дом за деца без родители во Полска, уби тинејџерка и повреди девет лица, соопшти денеска полицијата на градот...

Нови детали: Еве што е пронајдено во домот на таткото на убиецот од Младеновац

Таткото на осомничениот за масовно убиство во Мало Орашје и Дубона, Радиша Б., денеска е уапсен, а во неговата куќа е пронајдено арсенал оружје....

Најнова вест: Полицијата го уапси таткото на убиецот од Младеновац

Полицијата го уапсила Радиша Блажиќ, таткото на Урош Блажиќ, кој е осомничен за убиство на осум лица во Малo Орашје и Дубона, дознава „Блиц“. На...

Уште едно грозоморно убиство ја потресе Србија: Тројца браќа до смрт претапале жена

Уште едно грозоморно убиство ја потресе српската јавност – тројца браќа, на возраст од 45 до 65 години, со стап до смрт претепале жена...

Трогателен текст на српска учителка која го обиколи регионот: „Не зборувајте за него, зборувајте за девојчето кое го спаси братот“

Професорка по српски јазик и директорка на Петтата белградска гимназија Верица Ракоњац Павловиќ напиша потресен текст за девојчето од училиштето во Врачар кое истрчало...

„Тоа дете не беше моја инспирација:“ Откриена позадината за масовните убиства кај Младеновац

У.Б.(21) на денот кога убил осум млади и ранил уште 14 лица прскал овошје, купил печено за прославата, а потоа отишол да земе оружје...
0ФановиЛајк

Најнови вести

error: Content is protected !!