15.8 C
Skopje
Friday, June 2, 2023
дома Хроника

Хроника

УЖАСНИ ВЕСТИ: Едно девојче убиено, а деветмина се повредени во напад со нож во сиропиталиште во Полска

Маж кој со нож влеze во дом за деца без родители во Полска, уби тинејџерка и повреди девет лица, соопшти денеска полицијата на градот...

„Храбро се бореше против болест која на крај се покажа како непобедлива“: Имаше само 28 години – почина познат грчки кошаркар

Грчкиот кошаркар Александрос Варитимиадис почина на 28 годишна возраст по тешка битка со рак. Тој во својата кариера настапуваше за Паок, Филипос, Ариес, Умеу,...

Уште едно грозоморно убиство ја потресе Србија: Тројца браќа до смрт претапале жена

Уште едно грозоморно убиство ја потресе српската јавност – тројца браќа, на возраст од 45 до 65 години, со стап до смрт претепале жена...

УЖАС вечерва ја потресе Македонија: Сексуално ја вознемирувал ќерката на својата невенчаната сопруга

УЖАС вечерва ја потресе Македонија: Сексуално ја вознемирувал ќерката на својата невенчаната сопруга На 08.05.2023 околу 16.45 часот, полициски службеници на СВР Тетово - Одделение...

Teшка сообраќајна несреќа, младо момче со тешки повреди итно пренесено во болница

Teшка сообраќајна несреќа, младо момче со тешки повреди итно пренесено во болница Вчера во 07.50 часот во полициската станица Виница било пријавено дека на магистралниот...

Доцна попладнево сообраќајна несреќа кај „Пресека“ – првични информации

Сообраќајна незгода се случи вечерва на патниот правец А2 Кичево-Охрид, кај планинскиот превој „Пресека“, објави Охрид прес. Читатели на OhridPress до редакцијата доставија фотографија и...

Светот во шок: Имаше само 32 години – почина познатата спортистка

Поранешната светска шампионка на 100 метри Тори Боуви почина на 32-годишна возраст, објавија нејзините менаџери. „Ние сме уништени што ја споделуваме многу тажната вест дека...

Возило изгоре целосно – ова се првичните информации

Локалниот портал Каменица.мк објави фотографии од несреќа во која целосно изгоре автомобил на патот Каменица - Делчево. „Фотографии од вчера настанатата несреќа на регионалниот пат...

Страшно: Ѝ влегол дома и се самозадоволувал, а потоа се обидел да ја нападне

33-годишна жена преживеала ужас во нејзиниот дом во Центар. -На 03.05.2023 околу 04.15 часот во СВР Скопје, 33-годишна жена од Скопје пријавила дека околу 02.00...

Тешка сообраќајна несреќа, има повредени

Тешка сообраќајна несреќа, има повредени Вчера, во 16.45 часот, во ОВР Гостивар било пријавено дека на регионалниот пат с. Маврово – Ниќифорово се случила сообраќајна...
0ФановиЛајк

Најнови вести

error: Content is protected !!