26.8 C
Skopje
Monday, June 5, 2023
дома Економија

Економија

Драстична промена на цената на нафтата, регулаторна ќе одлучува за новите цени

Цените на нафтата на светските пазари значително паднаа минатата недела бидејќи трговците се загрижени поради зголемените ризици од рецесија во голем број економии, што...

Брнабиќ: Сите да штедиме, јас вчера во Владата бев со ролка

Премиерката Ана Брнабиќ во гостувањето на ТВ Пинк говореше за значењето на штедење на електрична енергија во зимата која доаѓа. Како што истакна таа, власта...
0ФановиЛајк

Најнови вести

error: Content is protected !!