Брнабиќ: Сите да штедиме, јас вчера во Владата бев со ролка

Премиерката Ана Брнабиќ во гостувањето на ТВ Пинк говореше за значењето на штедење на електрична енергија во зимата која доаѓа.

Како што истакна таа, власта во Србија ќе се потруди нејзините граѓни да имаат најквалитетлно греење со рационално трошење.

„Секојдневно ги следам извештаите за дневните температури и се праќаат до локалните самоуправи. Синоќа бев во зградата на владата во ролка, затоа што беше поладно и не се приклучува климата“, истакна Брнабиќ.

Слична содржина

Вучиќ: Во семејството имам жена геј и не би ја менувал за ништо

– Да мислев дека Ана Брнабиќ е зло, нема ше да биде таму каде што е. Имам жена во моето пошироко семејство која е геј и никогаш не би ја менувал за ништо друго, мислам дека тоа не е никакво зло,

изјави претседателот на Србија Александар Вучиќ кој најави дека Министерството за внатрешни работи „во согласност со Уставот и законите“ ќе донесе одлука за ЛГБТ настанот Европрајд, 96 часа пред планираниот собир.

На прес-конференцијата по седницата на Советот за национална безбедност, Вучиќ рече дека државата „нема да измислува глупости“ за да го забрани настанот поради епидемијата на мајмунски сипаници.

На прес-конференцијата по седницата на Советот за национална безбедност, Вучиќ рече дека државата „нема да измислува глупости“ за да го забрани настанот поради епидемијата на мајмунски сипаници.

од една речиси неважна тема, или тема која е важно само за еден дел од општеството, направи крстоносна војна, рече Вучиќ.

Тој повтори дека безбедносната ситуација е „тешка“ и дека државата не сака да дојде до судир.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде