БОMБА на Стевчо Јакимовски ја cтреcе политичката сцена во Македонија: За промена на Уставот на власта и фалат уште двајца пратеници

БОMБА на Стевчо Јакимовски ја cтресе политичката сцена во Македонија: За промена на Уставот на власта и фалат уште двајца пратеници

Лидерот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски во денешната епизода на “Тешки муабети” ексклузивно објави дека според неговите информации на власта ѝ фалат уште двајца пратеници за гласање на уставните измени.

-Уште двајца фалат, уште два пратеника фалат за да се изгласаат уставните измени. Два предавници според моите информации, а многу често се точни, вели Јакимовски.

Значи ВМРО-ДПМНЕ веќе дало 6 пратеници, додава Милошевски.

Целата емисија погледнете ја на линкот во продолжение:

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде