Бели рози и бели балони за малата Адријана, која беше убиена во училиште во Врачар

Погребот на една од жртвите на страшниот масакр во ОУ „Владислав Рибникар“ во Врачар, Адријана Дукиќ (14), се одржува на гробиштата Нови Бежани.

Семејството и пријателите се собраа пред црквата Свети апостол Тома на гробиштата Бежани каде ќе биде извршен погребот на убиената.

Во црквата каде што се родителите се изразува сочувство.

Пристигнуваат пријатели со бели рози, а во чест на покојната Адријана се положува бескраен ред бели венци.

Како што пренесуваат српските медиуми, низ гробиштата се слуша плач, а пред капелата сите леат солзи, а сцените се многу потресни.

Освен српско, Адријана имаше и француско државјанство, па на погребот има многу Французи.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде