Автомобил претекнал камион на полна линија и удрил во комбе – повредени повеќе лица, тешка сообраќајна несреќа во Ковин

Во сообраќајната несреќа што се случи синоќа на патот Ковин-Бела Црква неколку лица се повредени.

Несреќата се случила кога патничко возило престигнало камион на полна лента пред кривина и удрило во комбе кое доаѓало од правец на Бела Црква, објавено е на страницата „Белокванске новости“.

Според нив, ударот бил силен, за што сведочат и фотографиите по несреќата. Автомобилот го оттурнал комбето од патот, а тоа застанало во колосек.

Меѓу повредените има и двајца лекари од Здравствениот дом во Бела Црква, нивните животи не се загрозени.

Слична содржина

Вчера вечер се случила тешка сообраќајна несреќа, три лица завршиле во болница

На 23.10.2022 во 23.10 часот на Магистрален пат А4 Струмица – Ново Село,

во близина на село Дабиље се случила сообраќајна несреќа во која учествувале патничко возило „фолксваген поло“ со италијанска национална ознака, управувано од В.А.(52)

од село Еднокуќево, струмичко, патничко возило „ауди а3“, управувано од М.М.(31) од Струмица и патничко возило „фиат типо”, управувано од М.К.(52) од Струмица, двете со струмички регистарски ознаки.

Во несреќата возачите В.А. и М.М. се здобиле со тешки телесни повреди, а возачот М.К. се здобил со телесни повреди, констатирани во Медицински центар Струмица. Увид извршила екипа на Полициската станица Струмица.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде