Автомобил излета кај Крупиште, младо момче со тешки повреди итно пренесено во болница

Автомобил излета кај Крупиште, младо момче со тешки повреди итно пренесено во болница

На 07.10.2022 во 10.45 часот било пријавено дека на регионалниот пат Пробиштип-с.Крупиште, патничко возило „цитроен ц4“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од С.Д.(32) од Куманово, излетало надвор од коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Клиничката болница во Штип.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Штип.


Слична содржина

На 07.10.2022 во 15.40 часот било пријавено дека на регионалниот пат на место викано Пударница, атар на с.Турско Рудари, пробиштипско, трактор “имт 539“ без регистарски таблички, управуван од С.П.(48) од с.Злетово,

излетал надвор од патот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот на тракторот, а со телесни повреди се здобил малолетен сопатник, констатирани во Клиничката болница во Штип.

Извршен бил увид од Полициската станица Пробиштип.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде