26.8 C
Skopje
Monday, June 5, 2023

K

3752 ПОСТОВИ0 КОМЕНТАРИ
https://tintuchay3.com

Тешка сообраќајна несреќа – седум лица пренесени во болница

Во судир на две возила синоќа  во 19.45 часот на патот Штип-Велес со тешки телесни повреди во штипската болница е пренесен возачот на едно...

Доцна синоќа пожар во близина на Ист Гејт: Гореше инсталација на струја и топловод (ВИДЕО)

Големи пламени јазици синожа се издигнуваа од мостот во близина на трговскиот центар Ист Гејт. Според првичните информации, гореше инсталација на струја и топловод. На...

Пијан влегол во канцеларија на социјалното, кршел, викал и се соблекол гол

Вработена во Центар за социјални работи Неготино денеска јавно реагира по заканите што завчера ги добиле од корисник на гарантирана минимална помош. Во изјава...

Драма во Штип: Полицијата влезе во штипската гимназија откако ученик се заканил со пушка

Полицијата е на влезовите од гимназијата „Славчо Стојменски“ откако ученик од четврта година на Инстаграм споделил порака дека ќе дојде со пушка на училиште,...

Тешка сообраќајна несреќа, две лица итно пренесени во болница

20-годишник со „ауди“ излета од пат.  -На 10.05.2023 во 18.05 часот во СВР Охрид било пријавено дека на магистралниот пат Охрид-Кичево, помеѓу с.Арбиново и с.Сливово,...

УЈП ја објави најновата листа на должници: Проверете дали ве има

Управата за јавни приходи објавува Листа на должници бр.05/2023 за долгови доспеани до 31.01.2023 и неплатени до 30.04.2023 година по основ на ДДВ, данок...

Четири хороскопски знаци кои имаат најголеми шанси да се збогатат до крајот на летото

Бик: Биковите се познати по својата практична природа и имаат тенденција да бидат добри со управувањето со парите. Тие се трпеливи и вредни кога...

ТАЖНА ВЕСТ: Почина познатиот македонски професор, доајен на македонското и европското земјотресно инженерство

Проф. д-р Зоран Милутиновиќ (1950 – 2023), редовен професор на Универзитетот Св. Кирил и Методиј во Скопје, Институт за земјотресно инженерство и инженерска сеизмологија...

Stay Connected

0ФановиЛајк
3,800СледбенициСледете не
0претплатнициПретплати се
- Advertisement -

Latest Articles

error: Content is protected !!