27.8 C
Skopje
Tuesday, June 6, 2023

Direktno.mk

407 ПОСТОВИ0 КОМЕНТАРИ

Гори борова шума на Плачковица, екипите се на терен

Околу 17.00 часот запaлена е борова шума, смрека и сува трева на планината Плачковица м.в Еренџе, информираа од територијална противпожарна единица Радовиш. Екипата е...

(Видео) Последна снимка од исчезнатиот Александар: вознемирен коментира за смртта на млади лица

Последната снимка од  Александар Јовановиќ (18) од Сремска Митровица пред фаталното исчезнување на 15 април ја објави српски„Блиц“ откако тој незабележано излегол од куќата, а...

Затвореник почита во затворот во Штип, му се слошило но го отпуштиле од болница

Почина осуденик во Затвор – Штип, потврди и директорот Мики Тодоров. Станува збор за возрасно лице, кое вчера со возило на Итната медицинска помош било...

Полицијата привeла разбојник кој ограбувал пензионери

Вчера полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Центар и Бит Пазар го лишиле од слобода А.А.(29) од Скопје поради постоење основи на сомнение за...

Нов сој на корона детектиран во Словенија, се очекува истата да се прошири. Дали ќе има некои рестрикции?

Ги преживеавме сите „митолошки суштества“ на короната, па за појавата на „арктурус“ што е подваријанта на омикрон, нема простор за паника или загриженост. Вклучениот „аларм“...

Европскиот суд пресуди: Во Битола и Штип мора да се реорганизираат учениците

По пресудата на Европскиот суд за човекови права во Стразбур за сегрегација во две училишта во Штип и Битола, Општина Штип повторно прави обиди...

Денес вработените во железничкиот и авионскиот сообраќај стапија во ШТРАЈК. Работниците се борат за поголема плата во Германија

Штрајкот на работниците во транспортниот сектор изутрината прекина голем дел од железничкиот сообраќај, а одлуката за прекин на работата е последица на барањата за...

Русија по ГРЕШКА сама си бомбардираше своја територија, еве за која станува збор

Рускиот град Белгород, што се наоѓа во близина на украинската граница, во четвртокот вечерта бил потресен од силна експлозија. Министерството за одбрана во Москва...

Stay Connected

0ФановиЛајк
3,803СледбенициСледете не
0претплатнициПретплати се
- Advertisement -

Latest Articles

error: Content is protected !!