Апсење во Охрид: Приведен 23-годишен Мароканец – познато и зошто!

Денеска (24.10.2022) во 03.00 часот во СВР Охрид е приведен А.С.(23) од Мароко. Тој бил затекнат на ул.„Кленоец“ во Охрид и по извршени проверки било констатирано дека остварил илегален влез во државата.

За случајот е известен Јавен обвинител, а лицето е пренесено во транзитен центар за странски државјани. По документирање на случајот ќе следува поднесок.

Слична содржина

Голема полициска акција: Приведени четири лица заедно со своите товарни возила

На 03.10.2022 полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш, при преземање на зајакнати мерки и активности, пронашле и одзеле бесправно исечени огревни дрва.

Имено, околу 12.00 часот на место викано „Градска река“, атар на Радовиш, биле запрени три запрежни возила управувани од У.Б.(54), И.Д.(37) и А.Б.(34), сите од Радовиш,

кои биле натоварени со бесправно исечени огревни дрва, а околу 16.00 часот во дворно место на В.И.(57) од село Ињево, радовишко,

исто така, биле пронајдени огревни дрва за кои сопственикот не поседувал соодветна документација.

Од страна на вработени во Шумска полиција Радовиш дрвата и запрежните возила биле одземени и пренесени во кругот на Јавното претпријатие „Национални шуми“,

подружница Плачковица – Радовиш, а по целосно документирање на случаите против лицата ќе бидат поднесени соодветни пријави.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде