1 мај: Наместо да слават и да се веселат, двајца мажи си ги истепале сопругите

1 мај: Наместо да слават и да се веселат, двајца мажи си ги истепале сопругите

Вчера, на Денот на трудот, полициски службеници од Полициската станица Прилеп го лишиле од слобода А.Р.(42) од Прилеп затоа

што физички ја нападнал неговата 35-годишна сопруга, информираше Министерството за внатрешни работи (МВР).

„По документирање на случајот ќе следува соодветна пријава“, се вели во полицискиот билтен.

Истиот ден, во ОВР Прилеп, уште една 39-годишна прилепчанка пријавила дека била физички нападната од нејзиниот сопруг М.И.

„Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, соопшти СВР-Битола.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде